Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Washer Material | Natural Rubber |
| Washer Size | M5 |
| Washer Shape | Round |
| Outer Diameter | 10 mm |
| Inner Diameter | 5 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Hardness | 40 Shore A |
| Application | Plumbing |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| FKM Type | FKM VITON RUBBER |
| Washer Material | Viton Rubber |
| Fluorine Content | 68–70% |
| Washer Size | M4 |
| Material | VITON |
| Form | PURE VITON |
| Washer Shape | Round |
| Thickness | 3 mm |
| Inner Diameter | 21.5 |
| Outer Diameter | 31.5 |
| Hardness | 75 Shore A |
| Surface Finish | HYDRAULIC TEMPREATURE |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Color | Brown |
| Application | General Purpose |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information: