Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Meter |
| Material Grade | PTFE Filled |
| Strip Width | 10 mm |
| Strip Thickness | 0.5 mm |
| Roll Width | 10 mm |
| Shape | Round |
| Color | Brown/Green |
| Material | Bronze/Teflon/PTFE |
“S.T. Rubber Products” are an acknowledged organization and are Individual - Proprietor Firm, engaged as a Manufacturer of Rubber Seal, Neoprene seal, Hydraulic rubber seal, PU piston seal, rubber seal box,Chevron packing seal, spring rubber seal, Heavy rubber seal and many more.