Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Meter |
| Cord Diameter | 4 mm |
| Material | Viton |
| Hardness | 75 Shore A |
| Size | 4MM |
| Application Industry | HITING |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Cord Length | 100 m |
| Color | Black |
| Application | O Ring |
| You Supply In | Metre |
| Temperature Range | -50°C to 200°C |
| Cross Section | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Size | 2 inch |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Material | SILICONE |
| Hollow Sections | Circular |
| Shape | ROUND |
| Tensile Strength | 80 |
| Temperature | 70-80 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: