Hard Guide Strip
Manufacturer of a wide range of products which include hydraulic guide ring strip.
Hydraulic Guide Ring Strip
Approx. Price: Rs 220 / MeterGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 24 Meter |
| Strip Material | BRONZE |
| Thickness | 3 mm |
| Strip Width | 20 mm |
| Strip Thickness | 3 |
| Strip Length | 24M |
| Profile Type | Flat |
| Color | Green / BROWN |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Packet |
| Working Temperature | Up to 100°C |
| Finish | Polished |
| Roller Length | 100 mtr |
| Material Type | Hard Strip |
“S.T. Rubber Products” are an acknowledged organization and are Individual - Proprietor Firm, engaged as a Mnaufacturer of Seal and many more.
Additional Information:
- Production Capacity: GOOD
- Delivery Time: WITH IN DAY
- Packaging Details: BOX TYPE PACKING